Інвестфонди демонструють зростання в ЄС.

Інвестиційні фонди Європи демонструють позитивну динаміку. Збільшення чистих активів зафіксовано в більшості типів як публічних, так і альтернативних інвестиційних фондів. Про це йдеться в звіті EFAMA (асоціація європейської індустрії інвестиційного менеджменту) щодо результатів діяльності європейських інвестфондів в 2017 році.

Чисті активи публічних (UCITS) та альтернативних фондів (AIF) збільшилися до 15,6 трлн EUR, що на 10,1% ніж в 2016 році. Активи групи UCITS в 2017-му зросли до 9,7 трлн EUR. Водночас, активи групи AIF – до 5,9 трлн EUR.

Чисті продажі UCITS та AIF досягли 949 млрд EUR – свого найвищого історичного рівня, побивши попередній рекорд 2015 року (756 млрд EUR).

Слід відзначити кілька важливих трендів. По-перше, найбільший показник припливу коштів серед усіх типів фондів групи UCITS мають фонди облігацій (Bond funds) – 315,65 млрд EUR. По-друге, фонди прямих інвестицій (Equity funds) переламали негативну тенденцію: в 2017-му отримано чистий приплив коштів у розмірі 159 млрд EUR (у порівнянні з чистим відтоком 9 млрд EUR у 2016 році). Водночас фонди грошового ринку (Money market funds) показали зменшення показника чистих продажів до 68 млрд EUR, в той час як в 2016-му було 111 млрд.

Лідерами серед європейських країн з найбільшими обсягами активів фондів UCITS є Люксембург, Ірландія та Великобританія. Фонди UCITS зареєстровані в цих країнах продемонстрували також найвищі показники зростання чистих продажів. Лідерами серед європейських країн з найбільшими обсягами активів фондів AIF є Німеччина, Франція та Нідерланди. Лідерами по зростанню чистих продажів в групі AIF були фонди з Німеччини, Ірландії та Люксембургу.

Джерело: .

Остнанні новини

Написти коментар